Ülkücü İşçiler Derneği İl Başkanından Gaziler Günü Mesajı


​Ülkücü İşçiler Derneği Konya İl başkanı Tuncer Harmankaya, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 'Gazilik' unvanı ve Mareşal Rütbesinin verildiği 19 Eylül tarihinin her yıl 'Gaziler Günü' olarak kutlandığını hatırlatan Tuncer Harmankaya, mesajında şu ifadeleri kullandı:

 Milletimiz, şanlı tarihi boyunca, bağımsızlık ve toprak bütünlüğünü korumak için tüm saldırılara karşı canını hiçe sayarak, etten duvarlar örmüş ve destan yazdıracak birçok kahramanlıkları tarihe kazımıştır. Bugünlere ulaşmamızda en yegane sebep, genç yaşlı, kadın erkek demeden  milyonlarca insanımızın Gazilik ve Şehitlik makamına nail olmanın ne kadar önemli olduğunu bilerek canlarını ortaya koymaları ve vatan aşkını diğer tüm dünyevi işlerden üstün tutmaları ile mümkün olmuştur.

Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için onurların en büyüğü, rütbelerin en üstünüdür. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü, huzuru ve güvenliği için fedakârca görev yaparken sağlıklarını yitiren gazilerimiz, her türlü takdirin üzerinde minnet ve şükran duygularını hak etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, hizmetlerin en üstünü vatan savunmasını, fedakârca en iyi şekilde getiren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göç etmiş şehit ve gazilerimizi anarken hayatta olan tüm gazilerimize sağlık ve esenlik diler, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar