Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay oldu.

Tahir Akyürek'in milletvekili seçimleri için Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterildi.

AKYÜREK'İN KOLTUĞUNA ALTAY OTURACAK
24 Haziran 2018'de yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine katılmak için aday adaylığı başvurusu yapan Tahir Akyürek'in Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından başkanlığa getirilecek isim belli oldu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan temayül yoklamasından birinci sırada çıkan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, başkanlık için aday gösterildi.

BÜYÜKŞENİR MECLİSİ PERŞEMBE GÜNÜ TOPLANIYOR
TEMAYÜL yoklamasının ardından Başbakan Binalı Yıldırım tarafından Ankara'ya çağrılan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a Başbakan Yıldırım tarafından,'Konya Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız sensin' denildi. Bu gelişmenin ardından Perşembe günü toplanacak olan Konya Büyükşehir Belediye Meclisi, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçecek.

Uğur İbrahim Altay kimdir?

Uğur İbrahim Altay, 1974 yılında Konya'da doğdu. İlköğretimini Selçuk İlkokulu (1985) ve Mevlana Ortaokulu'nda (1988), liseyi Konya Gazi Lisesi'nde (1991) tamamladı.

1997 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik – Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi.

Uğur İbrahim Altay bir yıl boyunca Proje Mühendisi olarak görev yaptı. 1999 yılında 263. dönem yedek subay olarak ŞIRNAK 'ta vatani görevini tamamladı. Altay, ortak girişimlerle farklı İnşaat şirketleri kurarak, bir çok nitelikli projeyi hayata geçirdi.

Uğur İbrahim Altay, 2004-2008 yılları arasında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2008 yılındaki TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi seçimlerini kazandı.

29 Mart 2009 seçimleri ile Selçuklu Belediye Başkanlığı görevine başlayan Uğur İbrahim Altay, 30 Mart 2014 seçimleriyle Selçuklu Belediye Başkanlığı görevine 2. kez seçilmiştir.

Uğur İbrahim Altay, evli ve üç çocuk babasıdır.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar