ÇAT; KADINLAR TOPLUMSAL HAYATIMIZIN VAZGEÇİLMEZİDİR


Bağımsız Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında Kadınların toplumsal hayatın vazgeçilmesi mümkün olmayan en önemli değerleri olduğunu söyledi.

Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi.

Tüm dünyada yaşayan kadınların eşit şartlar altında huzur ve güven içerisinde özgürce yaşamak için verdikleri haklı mücadelenin simgesi olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bütün toplumun dikkatini çekmesi gereken önemli bir gündür.

Bir gün değil, her gün hatırlamamız gereken kadınlarımız toplumsal hayatımızın vazgeçilmesi mümkün olmayan en önemli değerlerindendir. Yaşadığımız hayatı birlikte paylaştığımız annemiz, kardeşimiz, eşimiz ve kızımız olan kadınlarımız yüreklerinde besledikleri büyük sevgiyle önümüze çıkan engelleri aşmamız noktasında bizlere yardımcı olmaktadırlar. Huzurlu ve mutlu aile yaşantısının temel taşını oluşturan, çocuklarımızı geleceğe hazırlamada ilk öğretmenlik vazifesini üstlenen kadınların, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak toplumumuzun ortak sorumluluğudur.

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de kadınlara yönelik uygulanan her türlü şiddeti kınadığımızı ve toplum olarak kararlı bir şekilde karşısında olduğumuzu hep birlikte göstermeliyiz. İslam dinine mensup bireyler olarak dinimizde kadınlarımıza çok büyük önem verilmektedir. Hadis-i Şerif'inde ''Cennet anaların ayakları altındadır'' diyerek bizlere kadınların ne kadar değerli olduğunu ifade eden peygamber efendimizin (s.a.v) ümmeti olarak kadınlarımıza her zaman sahip çıkmalı ve onlara hak ettiği değeri vermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün hanım kardeşlerimizin 8 Mart dünya kadınlar gününü kutlar, sevginin ve merhametin yegâne temsilcileri olan kadınlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler diler, en derin saygılarımı sunarım dedi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar