Hakka Ve Adalete Sahip Çıkacağız!


Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Hüseyin Uyar ''Hak ve Adalet İle yapılan bütün işler vatandaşın sorununa çözüm üretir'' dedi.

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Hüseyin Uyar 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında Konya'nın Seydişehir İlçesini ziyaret etti. Vatandaşların ev ve iş yerlerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uyar'a Saadet Partisi Seydişehir İlçe Başkan Adayı Raşit Nergiz ve çok sayıda Saadet Partili Teşkilat mensupları eşlik etti. Vatandaşın Sorununu hak ve adalet ekseni içerisinde çözmeye talip olacaklarını aktaran Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uyar ''  Dürüst Belediyecilik anlayışımızın şehre bakışı dünü, bugünü ve yarını bir arada gören hakkaniyetli bir yaklaşımı içermektedir. Bizler dünü görmezden gelerek, bugünü kapsamlı bir şekilde değerlendirmeden, yarınımızı şekillendirecek olan nesillerin hak ve hukukunu hesap etmeden hareket etmeyeceğiz. Biz, adil bir toplumsal düzenin inşasının şehirde ortaya çıkacağına ve büyüyeceğine inanıyoruz''

''Toplumun Tamamını Kucaklayacağız''

Konuşmalarını şu şekilde sürdüren Uyar ''Şehri yoğuran kültür atmosferi adil bir bakış açısıyla ele alınmadığı sürece toplumun tümünü kucaklayan bir demokratik ortamın üretilemeyeceğini düşünüyoruz. Bütün toplumsal kesimlerin eşit bireyler olarak görüldüğü bir belediyecilik ve yönetim anlayışı toplumsal huzurun kaynağıdır.  Türkiye'de hâkim olan belediyecilik anlayışının getirim odaklı bir anlayış olduğu herkes tarafından bilinen bir geçektir. Biz, topluma fayda sağlamayan bireysel getirim merkezli anlayışın toplumsal huzura ulaşmada temel engellerden biri olduğuna inanıyoruz.  Tarihsel deneyimlerimiz ve bugün hayata geçirmekten kaçınılan kültür değerlerimiz ve inancımız haksız elde edilmiş kazançtan huzur elde edilemeyeceği açıkça ortadadır. Biz vatandaşımızın Saadet ve huzuru için kadim şehir anlayışını yeniden inşa etmek için geliyoruz. Biz bugün yaşayanların hakkını korumanın yanı sıra dün yaşayanların bize emanet ettikleri değerlere sahip çıkan ve koruyan, bizden sonra yaşayacak olanların hakkını da baş tacı eden bir şehircilik anlayışı ile çalışmaya ve sizlere hizmet etmeye çalışacağız'' Dedi.

''Şehrin İhtiyacına Uygun İmar Planları Yapacağız''

Bir şehrin gelişim dinamiklerini şekillendiren en önemli unsurlardan biride imar ve altyapı uygulamalarındaki başarısıdır ifadelerini kullanan Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uyar ''Başarılı bir imar uygulaması şehrin gelişim dinamiklerini kısıtlamayan, belli bir grubun değil bütün şehrin faydasını gözeten bir yaklaşımla ortaya konulabilir. Yapılan imar faaliyeti, yoksulu daha da yoksullaştıran, zengini ise daha fazla zenginleştiren bir yaklaşım barındırdığı için bugün şehirlerimizde olduğu gibi şehir hastalığı üretmekten öteye geçemez. Yoksulu içinde bulunduğu çaresizlikten kurtarmayan bir imar hareketi şehrin yâda ilçelerin tamamına da huzur vermeyecektir. Bizim şehircilik anlayışımızda şehrin huzuru adaletten geçer. Allah izin verir sizlerde teveccüh ederseniz Seydişehir ilçemizi ve Konya'mızı adalet ekseni çerçevesinde yöneteceğiz'' dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar