İYİ Parti’den Sanayi Esnafına Ziyaret


Yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi çalışmalarına hız kazandıran İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oğuz Şimşek, Selçuklu Belediye Başkan Adayı Muammer Çağlayan ve Karatay Belediye Başkan Adayı Ahmet Tamer sanayi esnafını ziyaret ederek projelerini anlattı

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oğuz Şimşek, Selçuklu Başkan Adayı Muammer Çağlayan ve Karatay Belediye Başkan Adayı Ahmet Tamer  ve teşkilat mensuplarıyla birlikte  Eski Sanayi ve Karatay Sanayi bölgesinde ki esnaflara ziyarette bulunarak sohbet etti ve destek istedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı imar  çalışmalarının yanlış uygulandığını ifade ederek şunları söyledi: "Bu gün bir imar revizyonu çıkardılar fakat bütün Konya'yı mağdur ettiler. Yoğunluk hesaplarıyla haksız yere belli bir bölgeye daha fazla kat verdiler ve bazı vatandaşların katını düşürdüler. Ben mimarım ve her şeyin farkındayım. Emlak vergisi ile bu maduriyeti giderebiliz. Vatandaş kaybediyorsa o kişiden emlak vergisi almayabilir. Bu mağduriyetin giderilmesi için birinci yöntem. Diğer bir yöntem ise arsan boş ve inşaat yapıyorsan yapı ve inşaat bedeli ödemeyeceksin. Vatandaşın gönlünü al. Projeler açıklandı fakat Eski Sanayi Bölgesi için neler yapılacağı açıklanmadı.  Ranta çevirdiler."

İYİ Parti Selçuklu Belediye Başkan Adayı Muammer Çağlayan ise ranta mahal vermeyeceklerinin altını çizerek  şunları kaydetti: "Biz belediye olarak ranta asla izin vermeyeceğiz.  Eğer bir şeyler yapılacaksa mülk sahibinin de kiracının da projede onayı olmalıdır ve iki tarafın gönlü de hoş tutulmalıdır." Bir değişim vakti geldiğini belirten Çağlayan: " Yenilenelim. Artık biz varız.  Harcamaların doğru yerlere yapılması için yollara düştük. Bu seçimlerle mevcut hükümete bir ihtar çekelim ve nöbeti  devralalım. Onlarda bu süre içerisinde dinlensin ve düşünsünler  ki vatandaşa yönelikn politikalar oluştursunlar.  Biz İYİ Parti olarak bunun için hevesliyiz ve her zaman doğru, dürüst ve ilk gün ki hevesle çalışacağımıza söz veriyorum" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar