Mustafa Kalaycı: Bu nasıl düşmanlıktır, bu nasıl vicdansızlıktır


MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, "Katiller, caniler, alçaklar Belediye Başkanımız İhsan Öztoklu'ya hem de mübarek Ramazan gününde kıydılar. Bu nasıl düşmanlıktır, bu nasıl vicdansızlıktır." dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı,görüşülmekte olan 68 sıra sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin tümü üzerine yaptığı konuşmada, Doğanhisar Belediye Başkanının öldürülmesi, hurda araç indirimi ve köprü cezalarını gündeme getirdi.

Kalaycı şunları aktardı:

"Doğanhisar Belediye Başkanımızı kahpece, kalleşçe bir saldırıyla şehit ettiler.

Konya'nın Doğanhisar ilçesinde Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkanımız İhsan Öztoklu geçen Perşembe gecesi uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Olaya ilişkin adli makamlarca yürütülen soruşturma ve kovuşturma halen devam etmektedir.

Saldırıyla ilgili olarak, 31 Mart seçimlerinde iyi partinin belediye başkan adayı olan kişi ile oğlu ve yeğeni tutuklanmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak konuyu yakından takip ediyoruz, katillerin hak ettikleri cezaya çarptırılmaları tek isteğimizdir.

İhsan Öztoklu başkanım, mühendisti, genç, dinamik ve girişken bir ruha sahipti. Mert ve yiğit bir insandı. Doğanhisar sevdalısıydı. İlçesinin ekonomik ve sosyal yönden geri kalmışlığına çok üzülüyordu. Doğanhisar için hedefleri vardı, projeleri vardı, hayalleri vardı, ülküleri vardı. Doğanhisar'ın hızla gelişmesi ve kalkınması konusunda fikirleri vardı.

O Doğanhisarlıların gönlüne girmiş ve belediye başkanlığını kazanmıştı. Mazbatasını alır almaz "Haydi Bismillah" diyerek işe koyulmuştu.

Katiller, caniler, alçaklar Belediye Başkanımız İhsan Öztoklu'ya hem de mübarek Ramazan gününde kıydılar. Kahpece, kalleşçe bir saldırıyla şehit ettiler. Merhum İhsan Başkanım 4 bıçak darbesi almış, bunlardan ikisi kalbine girmiş. Bu nasıl düşmanlıktır, bu nasıl vicdansızlıktır.

Gazeteciler ve siyasilere yapılan saldırılara kıyamet koparanların suskun kalması ibret vericidir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak her türlü şiddete karşıyız ve şiddeti asla tasvip etmeyiz. Ancak son günlerde bazı gazeteciler ve siyasilere yapılan saldırılar üzerinden kıyamet koparanların, bu saldırıları sürekli dillerine dolayanların; belediye başkanımıza yönelik menfur saldırıya ve hunharca öldürülmesine, ağızlarını açmamaları, suskun kalmaları ya da öylesine geçiştirmeleri, onların gerçek yüzlerini, kirli emellerini ve ikiyüzlülüklerini göstermesi bakımından ibret verici bir durumdur.

Doğanhisar Belediye Başkanımız İhsan Öztoklu kardeşime bir kez daha Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve camiamıza sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı Cennet olsun.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar