Saadet Partisi Konya İl Teşkilatı; Sosyal Doku zedelendi!


"Toplumda işsizlik, kötü alışkanlıkların pençesine düşen insan sayısı, güvensizlik, suç oranları ve boşanmalar artıyorsa sosyal doku tahribata uğramıştır" diyen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Uyar, bu sorunları çözüme kavuşturacak tek partinin kendileri olduğunu söyledi

Saadet Partisi Konya İl Teşkilatı Kasım Ayı İl Divan Toplantısı parti il binasında yoğun katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya Saadet Partisi Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Hasan Hüseyin Uyar'ın yanı sıra; Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Tacettin Çetinkaya, parti İl Başkanı Hüseyin Saydam, il başkan yardımcıları, ilçe başkanları, Karatay Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Şen, AGD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Parlak ve çok sayıda partili katıldı. Saadet Partisi Konya İl Başkanı Saydam, yerel gündem ile ilgili değerlendirme yaparken; Genel Başkan Yardımcısı Uyar de genel değerlendirmelerde bulundu.

HİÇ BİR ZAMAN MAKAMA GÖRE ŞEKİL ALMADIK

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Hasan Hüseyin Uyar,bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlayarak ve eğitimde 2 temel sorunun yaşandığına vurgu yaparak konuşmasına başladı. Türkiye'nin eğitimde yönünü batıya çevirdiğini aktaran Uyar, eğitim sisteminin ivedilikle milli ve manevi değerler sistemi üzerine oturtmak gerektiğinin altını çizdi. İkinci bir sorun olarak da  öğretmenlerin iyi bir şekilde yetiştirilmediğini söyleyen Uyar, "Eğitimin bir idealinin olması gerekir" dedi.Eğitim ve öğretimin amacı öğrencinin gelecekte bir meslek sahibi olmasının ötesinde,ilim ve hikmet sahibi vatan ve millet için yüksek ideallere sahip bilgili ve donanımlı insan yetiştirmektir Rahmetli Erbakan hocamızın siyasi hareketeni 1969 yılında Konya'dan başlattığını  hatırlatan ve bütün ezilenlerin kurtuluşu için yola çıktığını belirten Uyar, "Böyle kutlu bir hareketen 50. yılındayız. 50 yıldır adil düzen, bütün insanlığın saadeti, ahlak ve maneviyat, ağır sanayi, İslam Birliği, kalkınma, üretim, sevgi, saygı ve kardeşlik diyoruz. Bizler, makama göre şekil almadık" şeklinde konuştu.

ÜLKEDEKİ SOSYAL DOKU TAHRİBATA UĞRADI

Dünyadaki ekonomik sistemlerin hiç birinin insanlığa bir fayda sağlamadığını da kaydeden Uyar, daha sonra şunları kaydetti: "Ekonomik sistem, insanları sömürüyor. Oysa olması gereken ekonomik sistem, hakkı ve adaleti merkeze alan, faizin olmadığı, vergilerin adaletli alındığı adil bir düzendir. Geleceği Milli Görüşçüler idare edecek. Çünkü bizim ülkemize ve milletimize gece gündüz hizmet edebilecek teşkilat yapımız ve insanlarımız var. Biz Saadet Partisi olarak şahısları değil, yanlış politikaları eleştiriyoruz. Bir toplumda işsizlik artıyorsa, insana değil; binaya, araç ve aygıta yatırım yapılıyorsa, kötü alışkanlıkların pençesine düşen insan sayısında artışlar görülüyorsa,  güvensizlik ve suç oranları artıyorsa, evlilik oranı düşüyor, boşanmalar da artıyorsa sosyal doku tahribata uğramış demektir. Devletin asıl sahibi şahıslar değil, o şahıslara yetkiyi veren millettir."

HAMASETİN DEĞİL HAKİKATİN PEŞİNDEN YÜRÜRÜZ

Adaletin insanlık için su ve hava gibi bir ihtiyaç olduğunu dile getiren Uyar,  toplumun her kesimine adalet güveninin yerleştirilmesi gerektiğini ifade etti. Saadet Partisi'nin sadece belli bir zümrenin değil, bütün insanların mutluluğu için çalışan siyasi bir hareket olduğunu söyleyen Uyar, "Biz, maddiyatçı değil, maneviyatçı bir hareketiz. Dünyanın diğer bir ucunda açlıktan ve susuzluktan ölen bir insanı kurtarmanın, bütün insanlığı kurtarmak olduğunu bilen ve o sorumluluk ile çalışan bir hareketiz. Bizler, hamasetin değil, hakikatin peşinden yürürüz. Güçlünün haklı değil, haklının güçlü olduğu bir dünya için çalışırız. Dış politikada tam bağımsızlığı savunuruz. Bunun için D-8'lerin ve İslam Birliğinin kurulmasını isteriz. Saadet Partisi, faizci sistemi reddeder. Saadet Partisi; şuur, umut ve ufuk hareketidir. Saadet Partisi, heyecanını hiç bir zaman kaybetmeyen bir partidir. Biz, sadece Türk halkının değil, bütün insanlığın sorunlarının çözümü için heyecanlıyız. İman varsa imkan da vardır. Zafer, inananlarındır" diye konuştu.

HÜKÜMET HATALARINDAN DERS ALMIYOR

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam ise şunları söyledi: "Ülke idaresinde programsızlık var. Vatandaş bu anlayıştan dolayı çok sıkıntı çekiyor. İktidarın 17 yıl boyunca yaptığı en iyi iş bina dikmek oldu. Her şeyimizi betona döktük. Üretim olmayınca ülke kaynaklarımız tükendi. Hükümet yatırımları durdurdu. Şirketler iflas etti. 17 yıl boyunca tarıma, sanayiye gerekli yatırımlar yapıldı. Açıklanan destek paketlerinin boş olduğu anlaşıldı. Bunun en büyük örneği, Türkiye'nin bugün geldiği yerdir. Hükümet, hatalarından ders almıyor. Aynı sorunlar Konya'da da yaşanıyor. Gar binasının yeri karmaşaya sebep verecek. Her yere büyük büyük salonlar yapıldı, bu salonların hiç biri bir işe yaramıyor. Alaaddin-Adliye arasına tramvay hattı yaptılar. Yapılan seferlere bir bakın. Tramvaylar boş gidip, boş geliyor. Yazık, günah! Bu şehrin kimliğine, kültürüne aykırı adımlar atılıyor. Ortada bir istişare kültürü yok. Konya'ya Şehir Hastanesi yapılıyor. Hastanenin Nisan 2020'de açılacağı söyleniyor. Çoğu hastanenin boşaltılıp, Şehir Hastanesine taşınacağı söyleniyor. Numune Hastanesi, Meram Tıp Şehir Hastanesine taşınacaksa, yeni ve lüks hastaneleri o zaman neden yaptınız? 'Konya'da suya ulaşıma zam yapmayın bize yeter' dedik, suya zam yaptılar. Metro ihalesi, gizlice yapıldı. Saadet Partisi olarak içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılı şu süreçte Konya'ya Metro yapılacaksa, yerli ve milli olmalıdır. Bahaneler bir kenara bırakılmalı, Konya sanayicisine üretim için imkan tanınmalıdır. Doğu Türkistan'da Çin zulmü devam ederken, Konya metro ihalesini Çinli bir firmanın alması da bizleri üzüyor. Bütün dünya bize bir tavır almışken, biz ülke olarak neden başka bir ülkeye tavır alamıyoruz?" Konuşmaların ardından Saadet Partisi eski Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya'ya Saadet Partisi Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Hasan Hüseyin Uyar tarafından hediye takdim edildi. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla da Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı Eğitim Başkanı Yavuz Aydın'a ise Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından çiçek takdim edildi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar