SAADET; ÜLKEDE GERÇEK MESELELER ÖTELENİYOR


Türkiye'de evliliklerin zorlaştırılıp, boşanmaların kolaylaştırılmasının altında yatan gerçeğin sadece ahlaki yozlaştırmayı gerçekleştirmek olmadığını söyleyen Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, "Asıl amaçlardan biri de nüfus artışını azaltmak" dedi

Asıl amaç nüfusu azaltmak!

Saadet Partisi Konya İl Teşkilatı, Kadınlar Kolu Başkanlığının Kasım ayı İl Divan Toplantısı, parti il binasında gerçekleştirildi. Toplantıya Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman'ın yanı sıra; Saadet Partisi Konya İl Kadın Kolları Başkanı Fazilet Bütüner, başkan yardımcıları, ilçe kadın kolları başkanları ve çok sayıda partili kadın katıldı. Milletvekili Karaduman, ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

ÜLKEDE GERÇEK MESELELER ÖTELENİYOR

Türkiye'deki asıl problemlerin gündem olmadığını ve konuşulmadığını söyleyerek, konuşmasına başlayan Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, "Türkiye'nin bugün en önemli meselesi saraya giden CHP'li olmuştur. İkinci sırada başörtülülere münferit bir şekilde gerçekleştiren saldırılar, üçüncüsü ise bir erken seçimin yapılıp, yapılmayacağı olmuştur" dedi. "O kadar sıkıntı varken, konuşulan bu meselelerinin hiç birinin insanımıza katkı sağlayacak bir yanı yoktur. Bu meseleler, incir çekirdeğini bile doldurmaz" diyen Karaduman, şunları söyledi: "Biz, Milli Görüşçüler olarak konuşulanları takip eden, birilerinin nasıl konuşacağımızı koordine edecek bir hareket değil; dün olduğu gibi bugün de başta ülkemiz olmak üzere, bütün dünyada adil düzen inşa etme gayretimizi en güçlü şekilde ortaya koyacağız. Bugün içinde bulunduğumuz koşulları hak ve batıl mücadelesi üzerinden anlayamayan kitlelerin nasıl savrulmalar yaşadığını hep birlikte en güzel şekilde görüyoruz. Biz, halâ bütün bölünmelere ve yaşadığımız problemli süreçlere rağmen hak gelirse batılın zail olacağının en güzel mücadelesini ortaya koymuş ve koymaya da devam eden bir hareketin mensuplarıyız. Bizi Milli Görüşçü yapan anlayış, yeryüzündeki hak-batıl mücadelesindeki duruşumuz ile ilgili bir meseledir. Milli Görüş hareketi, sadece bir partiye antitez olarak ortaya çıkmış bir hareket değildir. Milli Görüş hareketi, yine dünyada sadece bir akıma ve ideolojiye de antitez olarak ortaya çıkmış hareket değildir. Milli Görüş hareketi, var olduğu günden beri bütün anlayış ve ideolojileri kendi karşısında antitez haline getirmiş bir harekettir. Bu hareketin kodları, metodları içinde, yaşadığımız yeryüzünde Müslümanların iyi bir şekilde yaşayacağı değil; Müslüman olsun ya da olmasın, hangi ırk ve dine mensup olursa olsun bütün insanlığın huzur içerisinde yaşayacağı, kimsenin sömürülmediği ve onurlu şekilde yaşadığı adil bir dünyayı korumak, hareketimizin en önemli ve biricik hedefleri arasındadır. Bunu yaparken de yaşadığımız bu dünyayı en iyi şekilde tanımak ve buna göre adım atmak zorundayız. Tarih içerisinde birçok filozof dünyayı tanımlamıştır ama dünyayı tanımanın ötesinde, dünyayı tanımlamanın ötesine geçememişlerdir. Milli Görüş ise sadece dünyayı tanımakla yetinmemiş, ayrıca bu dünyanın değişmesi gerektiği tezini de ortaya koymuştur."

AİLEYİ BİTİRMENİN ALTINDA YATAN SEBEP BAŞKA!

Bütün zulümlerin temelinde hakkı, adaleti üstün tutan değil; gücü, çıkarı ve ayrıcalığı üstün tutan bir anlayışın yattığını da dile getiren Karaduman, servetin ve mevcut üretimin yeryüzündeki insanlara adil şekilde dağıtılması değil, sadece belirli gruplara dağıtıldığı adaletsiz bir düzenin esas alındığını ifade etti. Nüfus artışının azaltılmak istenildiği bir dönemden geçildiğini kaydeden Karaduman, "Bugün boşanmaların Türkiye'de artmasının önündeki en önemli sebep, nüfus artışını engellemektir. Türkiye'de evlenmeler ne kadar zorlaştırıldıysa, boşanmalar da o kadar kolaylaştırılmıştır. Bu, sadece dini kuralları ve ahlaki değerleri yozlaştırmak için planlanmamış; ayrıca nüfusu ve gıdayı kontrol altına almak için de planlanmış bir hadisedir. Bugün sözleşmelerin altında yatan en önemli hakikat bundan ibarettir. Evlilikler ortadan kalkarken, boşanmalar artarken, Türkiye'de erkeklerin evlenme yaşı 28 yaşına kadar yükselmişken tüm bunların altında yatan en önemli neden nüfusun ve gıdanın kontrol altına alınmasıdır. Aileyi güçlendirecek, aile kurmanın önemine vurgu yapacak bir ortamı dizayn etmek bizim en önemli mesuliyetlerimizin başında gelecektir" şeklinde konuştu.

Recep TURAN
KONYA

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar