Singapur Maslahatgüzarından Saadet Partisi Konya İl Başkanlığına ziyaret


Singapur Büyükelçiliği Siyasi Büro Şefi Jacob Anthony CHEW, Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin SAYDAM'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Saadet Partisi Konya İl Başkan Yardımcıları İsmail AYDİLEK, Veysel DOĞAN, Ramazan MÜCEVHER ve Esat ERGENER hazır bulundu. Singapur ile Türkiye arasındaki ilişkilerin 50. yılına girildiğini söyleyen CHEW, Türkiye ile Singapur arasındaki dostluğun ve ekonomik işbirliğinin artarak devam etmesini dilediğini söyledi. Özellikle Konya'nın siyasi, ekonomik ve sosyolojik yapısı ile ilgili bilgi alan Chew, Milli Görüş Lideri Prof Dr Necmettin Erbakan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Singapur'u ziyaret eden Konya siyasetinden iki önemli isim olduğunu dile getirdi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel KARAMOLLAOĞLU ve Genel Başkan Yardımcısı Hasan BİTMEZ'i de yakınen tanıdıklarını ve ilişkilerin üst seviyede olduğunu ifade eden Chew, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin SAYDAM "Bir dizi ziyaret için Konya'mızda bulunan Singapur Büyükelçiliği Siyasi Büro Şefi sayın Jacob Anthony CHEW'e ve beraberindeki heyete öncelikle Konya'mıza hoşgeldiniz diyorum. Konya programları çerçevesinde İl Teşkilatımızı da ziyaretlerinden dolayı, kendilerine ayrıca teşekkür ediyor, ziyaretlerinden duyduğumuz memnuniyeti bildiriyorum. Saadet Partisi Türkiye'nin Partisi olmakla birlikte, bugüne kadar izlemiş olduğu politikalarla sadece Türkiye ölçekli değil, bütün İslam Coğrafyası ve Dünya ülkeleri açısından planlamakta olup; huzurun, refahın hakim olacağı, eşit ve adil paylaşımın sağlanacağı YENİ BİR DÜNYA ideali doğrultusunda çalışmalarını yürütmektedir. Her ne kadar parti olarak görmezden gelinsek de, dünya ülkeleri bunu takip etmekteler ve fikirlerimize, görüşlerimize önem vermektedirler. Singapur Büyükelçiliği Siyasi Ataşesi Sn. Jacop Anthony Chew de bu vesileyle Saadet Partisinin görüşlerini, fikirlerini önemsediklerini belirterek bizi ziyaret etmek istediklerini belirttiler.  Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Dostane güzel bir görüşme oldu. İstifade ettik. Kendilerine bu vesile ile yapmış oldukları ziyaretlerinden dolayı bir kere daha teşekkür ediyoruz." dedi.

Ziyaretin sonunda Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin SAYDAM Singapur Maslahatgüzarı Jacob Anthony CHEW'e, Selçuklu Başkenti Konya'nın kültürel simgesi olan Selçuklu Çini Motifli bir hediye takdim etti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar