KARA’DAN GRAFİK TASARIMCILAR HAKKINDA BAKANA SORU


Kültür Bakanlığı personeli olarak görev yapmakta olan grafik tasarımcıların kadro sorununu meclis gündemine taşıyan MHP Konya Milletvekili Esin Kara, "Grafik tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir. Tasarım hizmetleri için ülkemizde yer alan yükseköğretim kurumlarının ilgili fakülteleri öğrencilere teorik ve pratik alanda eğitim vermektedir.

Güzel Sanatlar Fakülteleri Grafik Bölümü mezunları kamu hizmetlerinde ve özel sektörde grafik tasarımcı olarak görev yapmaktadır." dedi.

HANGİ GÖREV TANIMI İÇERİSİNDELER?

Kara Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a şu soruları sordu; "Bakanlığınız bünyesinde hizmet veren grafik tasarımcılar hangi kadro kapsamında istihdam edilmektedir? Bakanlığınız bünyesinde istihdam edilen grafik tasarımcı sayısı nedir? Boş kadro bulunmakta mıdır? Grafik tasarımcılar hangi görev tanımı içerisinde kurumunuz bünyesinde hizmet vermektedir? Hizmet sınıfları nedir? Grafik tasarım, hareketli görüntü montajı, animasyon gibi içerik üreten güzel sanatlar fakültesi mezunu personeller için özel bir hizmet sınıfı tanımı getirilmesi hakkında bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar