AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI LEYLA ŞAHİN USTA SELÇUKLU İLÇE YÖNETİMİ İLE BULUŞTU


AK Parti Leyla Şahin Usta AK Parti Selçuklu İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer ve yönetimine hayır olsun dileklerini iletti

Mart ayında genel kurulunu yaparak göreve başlayan AK Parti Selçuklu İlçe başkanlığına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette ilçe teşkilatında görev alan yönetim ile tanışan AK Parti Genel Başkan yardımcısı Leyla Şahin Usta daha sonra partililerle sohbet etti.

AK Parti İlçe Başkanı Hakan Özer; "AK Parti Selçuklu İlçe teşkilatı gelenek olan bir teşkilat"

Misafirlerine hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, "Selçuklu Teşkilatı gelenekleri olan bazı kişiler değilse de kendi geleneklerine sadık çalışma prensipleri olan bir teşkilat diye düşünüyorum. Dolayısıyla gençlik kollarımız artık toplantılarına başladı. Kadın kollarımız da adapte olduktan sonra inşallah Konya'daki teşkilat bütünlüğünün bir parçası olarak hep birlikte 2023'e yol alacağız." dedi

Başkan Pekyatırmacı "Teşkilatımızla uyum içinde çalışıyoruz"

Belediye ve teşkilatın uyum içinde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı," Pandemi sürecinden dolayı her ne kadar istediğimiz şekilde toplantıları yapamıyor olsak da ilçe başkanımızla birlikte hareket ederek, yine toplantılarımızın bir kısmını uzaktan bir kısmını da yüz yüze gerçekleştirerek ilçemizle ilgili planlamalarımızı ve yapılan faaliyetleri istişare ediyoruz. İnşallah bu zor süreçleri hep beraber atlattıktan sonra daha sağlıklı bir şekilde birlikteliğimizi devam ettireceğiz" dedi.

Başkan Altay,"Selçuklu başarılarına  yenilerini ekleyecektir"

Selçuklu'nun geleneği olan bir teşkilat olduğunu ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Selçuklu teşkilatımız mahalle başkanlığından, meclis üyeliğinden, kadın ve gençlik kollarından sürekli beslenerek gelişimine devam ediyor. Konya'nın en büyük ilçesi Selçuklu; ama aynı kişiyle aynı yönetim kurulu sayısıyla bu kadar büyük bir coğrafyada bu kadar büyük bir nüfusa teşkilat görevi üstleniyorsunuz. Bunu da gayet başarıyla yapıyorsunuz. Başarılarınızın devamını diliyorum. Yeni görev alan arkadaşlara da hoş geldiniz diyorum. Tabi Konya merkezde siyaseten çok güçlüyüz ve nüfus artmasına rağmen o gücümüzü de devam ettiriyoruz. Bunda teşkilatın gayretinin çok önemli bir katkısı var. Belediye başkanı uyumumuzda çok güzel. Ahmet beyle birlikte inşallah 2023'de de çok büyük bir başarı beklediğimizi ifade ediyoruz. Çünkü sizin aldığınız oy ortalamaya inanılmaz etki ediyor. Bugüne kadar gayet iyi geldi inşallah bundan sonra da edinilen tecrübe ile başarıların daim olacağına inancım tam.Allah yar ve yardımcınız olsun. Hayırlı olsun, başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.  

 İl Başkanı Angı," Teşkilatlarımız bugüne kadar güzel çalışmalar ortaya koydu"

Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Hasan Angı ise, "Nüfus açısından baktığımızda bir çok ilden daha kalabalık bir ilçemiz epey geniş bir coğrafya. İlk günden bugüne de hep güzel çalışmalar ortaya koydu. Allah hepinizden razı olsun. Bundan sonra da aynı birliktelik bereketle yoluna devam eder. Gerek ana kademelerimiz gerek kadın ve gençlik kollarımız,  yerel yönetimlerdeki belediye başkanlarımız, meclislerimizle beraber bu güzel çalışmaları Selçuklumuz için yapmaktasınız. Hiçbir şey boşa gitmiyor arkadaşlar geriye dönüp 19 yıla baktığımız zaman Cenab-ı Hak'ka ne kadar şükretsek az. Her dönem kendi güzellikleriyle yeni dönemlere zemin oluşturdu. Genel başkanımızın liderliğindeki bu kutlu yürüyüşte inşallah bütün mazlumların umudu olarak da yoluna devam edecek bizlere düşen gücümüz yettiğince bu çalışmaları en iyi şekilde samimi duygularla yerine getirmek, değerli genel başkan yardımcımıza bütün milletvekillerimize teşekkür ediyoruz.  Şehir adına her zaman varlar bu da hepimize güç veriyor ve inşallah bu güçle de 2023'leri de yakalamış olacağız" dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Usta," Türkiye ve dünya var olduğu sürece mücadelemiz devam edecek"

Yeni  yönetimin ve yapılacak çalışmaların hayırlı olması temennisinde bulunan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, "Teşkilat çalışması gönüllük esaslı yapılan ve fedakarlık gerektiren bir çalışma o yüzden burada bulunan sizlerin de bir iddiayla burada olduğunuzu biliyoruz. Bu ülke için yapılacak iddiamız var, sözümüz var, çalışmamız var diyen insanlarsınız. Selçuklu değil aslında Konya için Türkiye için dünya için çalışan insanlarsınız o yüzden şimdiden hepinizin emeğine, çabasına,  yüreğine sağlık diyoruz. Bu  güne kadar hizmet etmiş bütün arkadaşlarımızdan Allah razı olsun" dedi.

Teşkilat çalışmalarının temelinde dava ruhu olduğunu belirten Usta,"Hepimizin bir dönem gelecek bu görevleri bırakacağız yeni gelen arkadaşlarımıza devredeceğiz  ama dava  bitmez, davada sevda bitmez eğer bu işi gönülden yapıyorsanız yine bitmez.  Türkiye var olduğu sürece dünya var olduğu sürece de mücadelemiz devam edecek  bunu unutmamak lazım. Mücadele ederken de hep birbirimizi iyiliğe, doğruya ve sabra teşvik etmemiz gerekiyor. Selçuklu 600 bin nüfusla aslında bir ilçe teşkilatı diye söylüyoruz ilçe olduğu için ama bir il bazında çalışma yapan bir ilçemiz aslında o yüzden yaptığınız her çalışma kıymetli ve önemli. Yaptığınız işi küçümsemeyin ve azımsamayın , çok kıymetli iş yapıyorsunuz. Selçuklu'nun zor bölgeleri var bunları biliyoruz saha çalışmalarına gittiğimizde belki bizi çok eleştirenler  yaptığımız işlerle ilgili bize  farklı söylemlerde bulunanlarla karşılaşıyoruz ama şunu da görüyoruz insanlar bunu söylediği zaman can kulağıyla  dinleyip iyi şekilde cevap verip anlattığınız zaman ikna da edebiliyoruz. Özellikle üniversite çevresinde gençlik kollarımızla yaptığımız o mobil çadırlardaki akşam sohbetleri gelen gençlerle yaptığımız çalışmaların çok faydalı olduğuna inanıyorum.  Bizim vazifemiz çalışmak takdir ve sonuç Allah'tandır diye düşünüyoruz. Ama hep iyiye doğru çalışmak daha iyisini yapmak zorundayız o yüzden hedeflerimiz yüksek işimiz kolay değil zor ama biz çalışmak zorundayız" şeklinde konuştu. 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar